Kompozit Temizliği

Kompozit Temizliği

Çağımızda her şey artık en kaliteli ve estetiksel haliyle yapılmaktadır. Bu konularda insanların seçiciliğini bilen inşaat şirketleri de yaptıkları binalara estetik olarak bir güzellik katmak için var güçleriyle çalışmaktadırlar. Bu çalışmaların sonucunda yüksek katlı binaların yapımına başlanmıştır. Hatta bu binalarda klasik olarak yapılan mantolama işleminin dışında cam kaplama cepheler tercih edilmektedir. Bu cam kaplama cepheler estetiksel olarak daha şık ve güzel bir görüntüye sahiptirler. Ancak camların en büyük dezavantajı üzerindeki kirleri çok rahat bir şekilde belli etmeleridir. Cam kaplamayı genellikle iş yerlerinin tercih ettiğini düşünürsek eğer bu iş yerlerinin kurumsal kimliğine de zarar vermektedir. Cam kaplama bir binayı ne kadar şık gösterse de sık sık temizlenmez ise dışarıdan bakan insanlara o kadar çirkin gözükecektir. Hele ki güneş üzerine vurup da ne var ne yok ortaya çıkardığında gerçekten çok berbat bir görüntü oluşmaktadır. Temizlik şirketleri dış cephe camlarını temizlerken kompozit temizliği yapmaya da son derece önem göstermektedirler.

Cephe temizliği işleri yerden çok yükseklerde yapıldığından dolayı bir sürü risk barındırmaktadır. Bu risklerin başında da yüksekten yere düşme yani çakılma bulunur. Yukarıda yapılabilecek en ufak bir hatada insanlar yere düşmekte ve ciddi bir yaralanma geçirmekte veya ölmektedirler. Bu gibi durumlardan dolayı kanunlarımızda bu konuya ziyadesiyle temas etmiştir. Çünkü Türkiye’de gün ortalama 1 kişi yüksekten düşme sonucunda yaralanmakta ve yaşamını yitirmektedir. Kanunlarımızda bu gibi durumlar iş güvenliği hukukunda ele alınmış ve net olarak yukarıda çalışma yapan insanların yapmaları gereken kuralları işlemiştir. Buna göre bu insanların öncelikle iş güvenliği eğitimi almaları şartı vardır. Bunun haricinde yüksekte çalışabilir raporunun alınması gerekmektedir. Bu rapor, yüksekte çalışma esnasında yapılabilecekler veya yapılamayacakların yazıldığı bir rapordur. Bu nedenle olası bir kaza durumunda ne gibi sonuçlara gebe kalacağı da bu raporda gösterilmektedir. Dış cephe cam temizliği yapan şirketlerin tamamı bu kanunlara uymakla yükümlüdür. Ayrıca bu firmalar cephe temizlerken kompozit temizliği konusuna da yeterince girmektedirler. Böylelikle kaliteli bir işçilik ve bunun sonucunda uzun süreli etki ortaya çıkmaktadır.Blog yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Alikobant Temizliği

Cephe temizliği işlerinde kullanılan temizlik ürünlerinin de büyük bir etkisi vardır. Bunlar, eğer kaliteli ürünlerden seçilirse cephe temizliği daha kolay bir şekilde yürümektedir. Aksi takdirde gerçekten zorlu çalışmalar sonucunda cam temizleme işlemleri yapılabilmektedir. Yerden metrelerce yukarıda da böyle işlerde güç kullanmak gerçekten çok tehlikelidir.

Kompozit temizliği yapan firmalar içerisinde adını sıklıkla duyduğumuz Tuşba cephe cam temizleme firması konusunda gerçekten uzman çözümler sunmaktadır. 20 yılı aşkın süredir sektörde olmanın tecrübesiyle birlikte müşterilerine her zaman kaliteli hizmetler sunmayı başarmıştır. Sizlerde bizimle iletişime geçerek kalitemizden yararlanabilirsiniz.

Hizmetlerimiz