Dış Cephe Cam Temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği Temizlik işlerinde en çok dikkat edilecek noktalardan bir tanesi kesinlikle sağlıklı ürünlerin tercih edilmesi olmalıdır. Sağlıklı ürünler ile birlikte insanlar temizlik işlerini gayet güzel bir şekilde sonuçlandırabilirler. Kimyasal madde kullanımı ve bunu insanların soluması gibi durumlarda ciddi nefes darlığı gibi problemlerle karşılaşılmasını, uzun zamanda ise kanser gibi öldürücü hastalıklarla mücadele etme zorunluluğu getirmektedir. Temizlik işlerinin çok çeşitli şekillerle karşımıza çıktığı çağımızda en çok dikkat edilmesi gereken sağlık noktasıdır. Ev işlerinde yine kendimiz bir şekilde temizlik işlerini halledebilirken, dış cephe cam temizliği işlerinde ise maalesef gereken ehemmiyet gösterilmemektedir. Tuşba Temizlik şirketi her türlü temizlik işlemlerinde insan sağlığını ilk maddeye yazan ender firmalardan bir tanesidir.

Cephe temizlik işlerinde sağlık sadece temizlik ürünleri kullanımında bulunmamaktadır. Temizlik ürünlerinin yanı sıra insanların hayati tehlikesi de bulunmaktadır. Yüksekte yapılan bu tür çalışmalarda oluşabilecek en ufak bir ihmal sonucunda insanlar yaralanabilmekte, hatta ölebilmektedir. Türkiye’de günde yüksekten düşerek ölen insan sayısı ortalaması 1’den fazladır. Bu oranın ne kadar ürkütücü bir rakam olduğunu herhalde anlatmaya gerek yoktur. Bu nedenle sadece çalışanın sağlığını temizlik ürünleriyle korunamayacağını, aynı zamanda güvenlik önlemlerinin de alınması gerektiği bilinmelidir. Dış cephe cam temizliği firmalarından bir tanesi olan Tuşba, her konuda olduğu gibi bu konuda da gereken tüm hassasiyeti göstermektedir.

Cephe Bakım ve Montaj

Dış Cephe Cam Temizliği

Cam Temizleme Sırasında Dikkat Edilecekler

Günümüzde en çok yüksek katlı binalarda meydana gelen bu ihtiyaç sonrasında temizlik firmaların büyük sorumluluklar düşmektedir. Tüm cephesi cam ile kaplı binaların cephelerinde yapılacak temizlik işlerinde elbette dikkatli olunması şarttır. Ancak sağlığı ve hayatı güvence altına aldıktan sonra geriye ortamın nasıl temizleneceği gibi konular kalmaktadır. Bu konularda ise aşağıdaki maddelere riayet etmek gerekmektedir.Hizmetlerimiz ile alakalı detaylara bakabilirsiniz.

  • Cam silme esnasında çerçevelerde kullanılan temizlik ürünleri ile camlarda kullanılan ürünler farklı olmalıdır. Aynı malzemeden yapılmayan bu maddelerin temizliği de aynı ürünlerle yapılamaz.
  • Cam silme esnasında sıklıkla karşılaşılan oksitlenme gibi pislikleri silerken camın kesinlikle çizilmemesi gerekmektedir. Çizilen camlar üzerinden birkaç mevsim geçtiğinde o çizikler büyüyebilir ve camı çatlatacak boyutlara ulaşabilmektedir. Bu durum genellikle kaçınılmazdır. O nedenle kaş yapayım derken göz çıkartılmamalıdır.
  • Dış cephe temizliği işlemleri sırasında cepheye uygun platformların seçilmesi elzemdir uygun kimyasal ve Kıvrımlı cephelerde asma sepet kullanmak pek sağlıklı olmayacaktır.
  • Temizlik işleri yapılırken genellikle binanın cephesi parsellere ayrılır ve yukarıdan aşağıya doğru silinerek gelinir. Düzenli ve kaliteli bir iş yapmak için planlı olmak şarttır.

Dış cephe cam temizliği firması Tuşba Temizlik şirketi, yılların vermiş olduğu deneyimle birlikte tüm temizleme işlemlerinde siz değerli vatandaşların her daim hizmetine hazırdır. Sizlerde kaliteyi ucuza almak istiyorsanız bizi tercih etmelisiniz.

BTB Cephe Temizliği